São Paulo vs Corinthians, PSG, Real Madrid and more: see today’s matches and broadcasts (5) | Fans

Credit: Rodrigo Coca/Corinthians/Disclosure

Today is the day of one of the most important classics in Brazil. São Paulo x Corinthians face off for the tenth round of Paulistão 2022. The match starts at 4 p.m. (Brasilia time) and will be broadcast nationwide only by HBO Max and TNT Sports Stadium.

Check out the top games and streams today (5):

PAULIST CHAMPIONSHIP

4 p.m.: Sao Paulo vs Corinthians – HBO Max and TNT Sports Stadium
6:30 p.m.: Ferroviária x Santos – YouTube (Paulistão Play), Premiere and Paulistão Play
8:30 p.m.: Ponte Preta x Água Santa – HBO Max, TNT Sports Stadium, Premiere and Paulistão Play
8:30 p.m.: Santo André vs Ituano – Premiere and Paulistão Play

CARIOCA CHAMPIONSHIP

11 a.m.: Nova Iguaçu x Portuguesa – Cariocão Play (Eleven, Onefootball, Operators and Clubs)
4 p.m.: Resende x Fluminense – Record (RJ, ES, MG, GO, TO, DF, MA, PI, CE, RN, PB, PE, AL, SE, BA, PA, AM, AP, RR, RO and AC) , Twitch, YouTube (Maillot 21), Cariocão Play (Eleven, Onefootball, Operators and Clubs)

GAÚCHO CHAMPIONSHIP

4:30 p.m.: Novo Hamburgo x Grêmio – RBS TV (RS), sportv and Première
7 p.m.: Ypiranga vs Caxias – ge (RS)

GOIANO CHAMPIONSHIP

3:30 p.m.: CRAC vs Atlético-GO – Eleven
3:30 p.m.: Jataiense vs Morrinhos – Eleven
4:30 p.m.: Goiás x Grêmio Anápolis – TV Anhanguera (GO) and Eleven
4:30 p.m.: Goianésia x Anapolis – Eleven

MINING CHAMPIONSHIP

3 p.m.: Athletic Club x URT – YouTube (NSports) and FutebolMineiro.TV
4 p.m.: Tombense x Uberlândia – YouTube (NSports) and FutebolMineiro.TV
4:30 p.m.: America-MG vs Villa Nova – Globo (MG) and Premiere

BRAZILIAN WOMEN’S CHAMPIONSHIP

2 p.m.: Corinthians vs Red Bull Bragantino – Group
3 p.m.: São José x Avai – Youtube and Facebook (TV São José)
4 p.m.: Internacional vs Cresspom – YouTube (TV Inter)

CATARINENSE CHAMPIONSHIP

4:30 p.m.: Avaí vs Hercílio Luz – Onefootball and NSports
4:30 p.m .: Brusque vs Figueirense – Onefootball and NSports
4:30 p.m.: Chapecoense x Marcílio Dias – Onefootball and NSports
4:30 p.m.: Barra x Joinville – Onefootball and NSports
4:30 p.m.: Juventus vs Camboriú – Onefootball and NSports
4:30 p.m.: Prospera vs Concordia – Onefootball and NSports

BAIANO CHAMPIONSHIP

4:00 p.m. – Bahia Championship: Barcelona x Jacuipense – TVE (BA) and YouTube (TVE)

NORTHEAST CUP

4 p.m.: CRB x Sampaio Corrêa – Nordeste FC and Operators (pay-per-view)
5:45 p.m.: Bahia x Sport – SBT Nordeste (BA, PE and other venues to be confirmed), Nordeste FC and Operators (pay-per-view)
5:45 p.m.: Altos x Fortaleza – SBT Nordeste (CE, PI and other venues to be confirmed), Nordeste FC and Operators (pay-per-view)
7:30 p.m.: Ceará x CSA – Espn, Nordeste FC and Operators (pay-per-view)

PERNAMBUCA CHAMPIONSHIP

4:30 p.m.: Santa Cruz x Vera Cruz – Globo (PE), sportv2 and Premiere

ENGLISH CHAMPIONSHIP

9:30 am: Leicester v Leeds United – Espn
12 p.m.: Burnley v Chelsea – Star+
12 p.m.: Newcastle v Brighton – Espn
12 p.m.: Aston Villa v Southampton – Espn3
12 p.m.: Wolverhampton v Crystal Palace – Star+
12pm: Norwich v Brentford – Star+
2:30 p.m .: Liverpool – West Ham – Espn

SPAIN CHAMPIONSHIP

10 a.m.: Osasuna vs Villarreal – Espn3
12:15 p.m .: Espanyol vs Getafe – Star+
2:30 p.m.: Valencia vs Granada – Star+
5:00 p.m.: Real Madrid v Real Sociedad – Espn

ITALY CHAMPIONSHIP

11 a.m.: Udinese v Sampdoria – Star+
2 p.m.: Roma v Atalanta – Espn4
4:45 p.m .: Cagliari – Lazio – Star+

GERMANY CHAMPIONSHIP

11:30 am: Wolfsburg – Union Berlin – Onefootball
11:30 am: Bochum – Greuther Furth – Onefootball
11:30 am: Hertha Berlin – Eintracht Frankfurt – Onefootball
11:30 am: Bayern Munich – Bayer Leverkusen – Onefootball
11:30 am: RB Leipzig – Freiburg – Onefootball
2:30 p.m .: Stuttgart vs Borussia Mönchengladbach – Onefootball

PORTUGAL CHAMPIONSHIP

3 p.m.: Portimonense vs Benfica – Espn2

FRENCH CHAMPIONSHIP

1 p.m.: Lens vs Brest – Star+
5 p.m.: Nice v PSG – Star+

DUTCH CHAMPIONSHIP

5 p.m.: Feyenoord vs. FC Groningen – Star+

ARGENTINA LEAGUE CUP

5 p.m.: Boca Juniors vs Huracan – Espn4

MLS

3:38 p.m.: New England vs. Dallas – Dazn
4:08 p.m.: Toronto vs. New York RB – Dazn
5:50 p.m.: Sporting KC vs. Houston Dynamo – Dazn
6:08 p.m.: Montreal v Philadelphia Union – Dazn
7:38 p.m.: SJ Earthquakes vs. Columbus Crew – Dazn
8 p.m.: Vancouver Whitecaps vs. New York – Dazn
8:08 p.m.: Cincinnati vs. DC United – Dazn
8:08 p.m.: Chicago Fire vs. Orlando City – Dazn
8:08 p.m.: Minnesota United vs. Nashville SC – Dazn
8:08 p.m.: Colorado Rapids vs. Atlanta United – Dazn
8:08 p.m.: Real Salt Lake vs. Seattle Sounders – Dazn
9:30 p.m.: Charlotte vs. LA Galaxy – Dazn

Leave a Comment